Kontrola prachu pri nátěrech a na kontrolní lince

Při těchto výrobních procesech třeba minimalizovat vystavení produktů prachu v brusné, nárazníkové zóně jakož i na skladovací a přepravní lince. Je třeba se vyvarovat statickému náboji, kontaminaci vzduchem jako i příliš horkému pracovnímu prostředí

Řešení: kontrola prašnosti a zvlhčování

 Nabízíme velké i malé řešení. Díky našemu přímému a efektivnímu zvlhčovacího systému víme zvlhčit velké prostory, nebo jen konkrétní místa. Naše zvlhčovací a rozprašovací systémy umí snížit prašnost a předcházet elektrostatickým výbojem (ESD) a přilnavosti prachu. Prevence elektrostatického náboje a potlačení přenosu částic ve vzduchu (mikrovlákna, prachové částice, kousky barvy) vedou ke snížení vad, které způsobuje prach. Ve výrobě budete mít nižší počet vadných kusů a méně nákladů na opravu. Naše systémy také zlepší pracovní prostředí snížením tepla.

 Příklady produktů pro automobilový průmysl

AirAKI

Zvlhčovač se suchou mlhou. Suchá mlha díky průměru kapek vody nezmáčí předměty v pracovním prostředí. Při použití demineralizované vody a čistého vzduchu odpadá potřeba údržby. Jednoduchá instalace a nízké provozní náklady.

Doporučené použití: udržování správné úrovně vlhkosti pro proces montáže elektroniky pro brzdové systémy, navigaci v autě, elektricky ovládaná okna, posilovač řízení, jakož i pro procesy lakování a potahování. Zvlhčování a snížení prašnosti ve všech fázích výroby. Chlazení pracovních zón. Zlepšení tvrdnutí a vytvrzování barev, pryskyřic a lepidel.

Benefity

  • Snížení nebo odstranění defektů způsobených prachem
  • Prevence ESD
  • Zvýšení produktivity
  • Nesmáčivé řešení
  • Možnost zvlhčení konkrétního místa (bez potřeby velkých instalací)
  • Zlepšení teploty pracovního prostředí