Průmyslové zvlhčování prostoru suchou mlhou

Nízká vlhkost během výrobních procesů, zejména v elektrotechnickém průmyslu může způsobovat mnoho problémů. Suchý vzduch vytváří statickou elektřinu, což vede k defektům a přilnutí prachu na citlivou elektroniku. Je odhadováno, že škody způsobené statickou elektřinou pouze v elektronickém průmyslu dosahují každoročně až 5 miliard dolarů. Avšak to nejsou jediné komplikace spojené s nedostatečnou vlhkostí vzduchu.

  • Suchý vzduch negativně ovlivňuje vlastnosti výrobků a zvyšuje riziko poruch strojů.
  • Pracovní prostředí s nízkou vlhkostí přispívá ke zvýšené nemocnosti zaměstnanců.
  • Ve stísněném suchém vzduchu roste nebezpečí vznícení.

Chcete-li předejít všem těmto problémům a zajistit optimální podmínky pro výrobu, je nezbytné udržovat stabilní regulaci vlhkosti. V tomto ohledu se průmyslový zvlhčovač vzduchu stává klíčovým řešením pro elektrotechnický průmysl. Tímto způsobem můžete zabezpečit, že vaše elektronické výrobky zůstanou kvalitní a výroba nebude zpomalena kvůli nemocem zaměstnanců. Využití průmyslového zvlhčování suchou mlhou s inovativními rozprašovacími tryskami představuje efektivní a energeticky úspornou alternativu k jiným metodám zvlhčování.

Výhody suché mlhy

  • Průmyslové zvlhčovací systémy rozprašují suchou mlhu s průměrnou velikostí kapek 10 μm a menší. Díky této minimální velikosti kapek se voda vypařuje ve vzduchu a nezanechává žádný kondenzát na povrchu. Suchá mlha nevytváří kondenzát a nesetřásá pracovní prostředí, výrobky ani zaměstnance.
  • Správná relativní vlhkost vzduchu je v rozmezí 50-60 %, která během technologických procesů zajišťuje snížení chybovosti výrobků.
  • Předchází se problémům s statickou elektřinou (ESD), která je v elektrotechnickém průmyslu zvláště kritická. Statická elektřina může zhoršit kvalitu produktů, narušit správné vyrovnání, způsobit přilnutí prachu a v extrémních případech vyvolat požár.
  • Suchá mlha nezpůsobuje zvlhčení, nevytváří kondenzát a zároveň ochlazuje pracovní prostředí. Zvyšuje vlhkost vzduchu, čímž přispívá k optimálnímu výkonu strojů, udržení kvality výroby a zlepšení pracovního komfortu zaměstnanců.
  • Systém automaticky monitoruje vlhkost a teplotu a zapíná se v souladu s naprogramovanými hodnotami.
  • Průmyslové zvlhčovací systémy mají nízkou spotřebu elektrické energie, což představuje ekonomicky výhodné řešení.

Co nabízíme?

zvlhcovanie suchou hmlou

Průmyslový zvlhčovací systém od japonské firmy IKEUCHI je přizpůsoben potřebám výrobního průmyslu a pracuje automaticky. Po pečlivém zmapování vašich požadavků a prohlídce prostor připravíme komplexní návrh systému. Postaráme se o instalaci zvlhčovacího systému, nastavíme jeho automatizaci a zaručíme, že bude fungovat dle vašich očekávání.

Společnost Realtime Technologies CZ s.r.o. působí v oblasti elektrotechnického průmyslu od roku 2003 a je výhradním distributorem japonské společnosti IKEUCHI, která od roku 1954 vyrábí špičkové trysky a zvlhčovací systémy. Tyto produkty jsou úspěšně nasazeny v různých odvětvích průmyslu, od elektronického průmyslu přes hutnictví až po vinohradnictví. 

 

Kde všude můžete využít zařízení od společnosti IKEUCHI pro optimální zvlhčení vzduchu?

využijte Možnost bezplatného vyzkoušení 

Zaujalo vás řešení suchou mlhou a chcete zjistit, zda je to právě pro vás a vaše podnikové prostory?
Nabízíme bezplatné zapůjčení mobilní zvlhčovací jednotky, díky níž můžete objevit výhody suché mlhy.
Pro více informací nás kontaktujte na: info@realtimetec.cz, nebo na tel.: +420 725 436 233.