ESD prevence

Elektrostatický výboj způsobuje v pracovním prostředí chybovost produktů, montážní chyby a sníženou kvalitu finálního produktu. Tento problém je ve většině případů nemožné odstranit pomocí vzduchotechniky, jelikož její vliv častokrát prostředí ještě více vysušuje, případně je její efekt minimální a nemá vliv na řešení problémů s ESD.

Řešení: systém zvlhčování k odstranění a prevenci elektrostatického náboje (ESD)

Celoroční udržování správné úrovně vlhkosti pomáhá snižovat nebezpečí vzniku ESD, jehož síla při vyšší hladině vlhkosti klesá. Správná úroveň vlhkosti snižuje statický potenciál a snižuje elektrostatický výboj.

Příklady produktů pro toto řešení

AirAki – Průmyslové zvlhčovací systémy. Rozprašují suchou mlhu s průměrnou velikostí kapek 10μm a méně. Suchá mlha nesmáčí a nezpůsobuje kondenzaci na strojích, stěnách nebo podlaze. AirAKI zvlhčuje, ochlazuje a pomáhá šetřit energii snížením potřeby klimatizace. V továrně na polovodiče je množství zvlhčovačů a chlazení, ale konvenční atomizace systémy nedokáží udržet konstantní vlhkost. Náš systém je méně náročný na údržbu trysek a má nižší náklady na údržbu.

Benefity

  • Zvýšení produktivity
  • Stabilní kvalita výrobků
  • Prevence ESD
  • Úspora energie
  • Nižší náklady na údržbu