Dezinfekce nemocničních prostorů suchou mlhou

Množství pacientů je během hospitalizace infikovaných bakteriemi, plísněmi nebo viry. Narůstá počet mikroorganismů rezistentních na antibiotika a zvyšuje se průměrný věk pacientů. Globální migrace jakož i oteplování klimatu také do našich končin přinášejí infekce a onemocnění, které se kdysi vyskytovaly výhradně v jiných pásmech. Tyto představují ohrožení především pro jednotky prvního kontaktu.

Řešení: dezinfekce suchou mlhou

Zlepšení situace pomohou systematické preventivní opatření ve zdravotnických a nemocničních zařízeních. Infekce má za následek zvýšená zdravotní rizika pacientů a také generuje nárůst nákladů pro nemocnice, polikliniky a zdravotní pojišťovny. Prvotní náklady na realizaci hygienických a dezinfekčních opatření se rychle vrátí v podobě snížených nákladů na léčbu infekčních onemocnění. Naše řešení nabízí plošnou dezinfekci prostorů suchou mlhou. Průmyslový rozprašovač distribuuje mikroskopické kapky, menší než 10μm, které nazýváme "suchá mlha". Kapky suché mlhy jsou tak malé, že umožňují zvlhčení prostoru a zároveň nedochází k smáčení předmětů a prostředí. Na rozdíl od elektrostatických rozprašovačů nedochází k poškození citlivých medicínských přístrojů. Naše průmyslové rozprašovače tak můžete bez obav použít v jakémkoli prostředí - od ambulance přes sklad až po kanceláře. Suchá mlha nepoškodí a nesmáčí cenné přístroje, jemnou elektroniku ani papír. Díky tomu zůstávají zařízení v suchu a v bezpečí. 

Příklady produktů

Akimist

akimist rozprasovac suchej hmly

Náš nejprodávanější rozprašovač suché mlhy AKIMist E má obdivuhodný výkon a je používán ve stovkách podniků různého typu. Suchá mlha díky průměru kapek vody nesmáčí předměty v pracovním prostředí. Materiál rozprašovače je odolný vůči působení chemikálií. Systém má jednoduchou instalaci a nízké provozní náklady.

Akimist - mobilná dezinfekčná jednotka - dryfog

Přenosná stojící jednotka rozprašovače na suchou mlhu s tlakovou nádobou na vodu nebo dezinfekci je připravena k okamžitému použití a má jednoduchou a nenáročnou obsluhu. Pohání ho elektrický kompresor a na výběr máte jednu nebo dvě trysky. Každá tryska pokryje 100 m3.

dezinfekcia priestorov suchou hmlou dezinfekcia priestorov suchou hmlou

Benefity

  • Prevence nákazy viry a bakteriemi díky účinné dezinfekci prostorů
  • Snížení počtu infekčních onemocnění
  • Snížení nákladů na léčbu rezistentních infekcí
  • Snížení rizika infekce nemocničního personálu přináší nižší pracovní neschopnost
  • Udržíte si dobrou pověst zařízení, ve kterém bakterie nemají šanci
  • Jednoduchá manipulace a nenáročná údržba

Do průmyslového rozprašovače AKIMist můžete použít dezinfekci dle Vašeho výběru - například polymerovou širokospektrální dezinfekci PolyHMG, která je vůči lidem neškodná a nechává povrchy dlouhodobě chráněny před mikroorganismy nebo dezinfekci Sanosil S010 AG, ekologickou kombinaci peroxidu vodíku a stříbra, která nezatěžuje zdravotní prostředí a nemá žádné vedlejší účinky. Oba typy dezinfekcí jsou účinné na likvidaci koronaviru, který způsobuje onemocnění COVID-19.

Podívejte se na použití průmyslového rozprašovače AKIMist pro dezinfekci nemocničních prostor.

Více informací o nárůstu rezistentních bakterií a virů:

https://www.sciencedaily.com/releases/2019/04/190414111500.htm

https://medicalxpress.com/news/2018-09-drug-resistant-superbug-hospitals.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4187643/